Batıkent Halı Yıkama Teknikleri

Çocukluğumuzdan halı yıkama işinin nasıl yapıldığını iyi biliriz. Üstü çardakla kaplı, altı kara beton, sağı, solu, açık bir bahçede yanında kocaman bize göre sanki yüzme havuzu içi kuyu suyu ile dolan bir halı yıkama yeri halı yıkamak için mahalleden toplanan bayanlar tabiki o zaman bu iş erkek işi değildi halı yıkama bayan işiydi. Kuyudan çekilen su ile halıyı ısltırlar ellerinde tahtadan halı fırçaları ile arap sabunuyla köpürterek üzerinde iki büklüm halıyı fırçalayan bayanlar sonrasında ellerinde tahtayla halının durulamasını yapıp bir kenara dikip suyunu süzdürüler. Daha sonrasında as güneşe halıyı yazın iki saatde kurusun.

Nerden nereye şimdi bakıyoruzki işler iyice kolaylaştı ve dahada hijyenik bir hale geldi. Batıkent halı yıkama fabrikasında halı çırpma makinasına atılıyor. Oradan dezenfektasyonu için havuzda bekletme işleminden sonra tam otomatik halı yıkama makinası ile yıkama ve durulama yapılıyor. Ardından halı yıkama sıkma makinası ile suyu sıkılıyor. Daha sonrasında kurutma alanına asılıyor. Kuruyan halı vakum makinası ile kalan son halı havlarından arınma işlemine geçiyor. Son kontrolleri yapılarak leke varsa çözümleme yapılıyor. Sevkiyat aşaması için poşetlere girip ve evinize geri dönüş başlıyor.

Halı yıkama işinde son teknolojiyi takip eden Batıkent halı yıkama fabrikası her zaman hijyen ön planda olup halı yıkama kalitesinden’de ödün vermeden sizlere hizmet etmeye devam edecektir. Batıkent halı temizleme uzmanıdır.

Batıkent halı yıkama
Batıkent halı yıkama
News Reporter

1 thought on “Batıkent Halı Yıkama Teknikleri

  1. Batıkent Halı yıkama teknikleri saymakla bitmez biz size ister burada isterseniz telefon desteği ile cevap verebiliriz.

Comments are closed.

Hemen Ara