Batıkent El Dokuma Halı Yıkama

El dokuma halı yıkama işi aslında yıkaması zor bir iş olmayıp yıkama işlemine bilmeyen bir yıkamacı tarafından telafisi zor olan kötü sonuçlar doğabilir. El dokuma halı yıkama işinde belirli yıkama teknikleri vardır. En önemli olan ise kullanılan el dokuma halı şampuanıdır. Kaliteli renk bozmayan bir el dokuma halı yıkama şampuanı ile yıkama işlemine başlanır.

El dokuma halı diğer halılardan çok farklı bir şekilde yıkanır. El dokuma halı kök boya ipilerle dokunduğu için fazla uzun süre suda beklemesi zaralı olacaktır. Batıkent el dokuma halı yıkama işleminde el dokuma halı ıslatılır ve el dokuma halılar tek tek yıkanır. Yıkama işleminde el dokuma halı fazla suda beklememesi için yıkama yapılır sıkılır artından hızlı kurutma işlemine tabi tutulur.

Makina halılarında halı ne kadar uzun süre suda beklerse daha iyi sonuç alınırken el dokuma halılarda ise hızlı ve beklemeden yıkanması gerekmektedir. Batıkent el dukuma halı yıkama işlemimizde iki temel unsur oluştu birincisi kaliteli el dokuma halı yıkama şampuanı diğeri ise hızlı yıkama Batıkent halı yıkama merkezinden uyarı kullanmış olduğunuz el dokuma halılara ıslanırsa suyunu süzdürüp hızlı bir şekilde kurutmaya çalışın birde ıslanan el dokuma halıyı rulo şeklinde bekletmeyin. Eğer üzerine bir şey dökülürse kimyasal kesinlikle kullanmayın.

Batıkent Halı Yıkama El Dokuma Halı Yıkama
Batıkent Halı Yıkama El Dokuma Halı Yıkama
News Reporter
Hemen Ara