Nepal Halı Yıkama
batıkent nepal halı yıkama
batıkent nepal halı yıkama

Nepal Halının Tanımı ve Tarihçesi :

El dokuma çeşitleri arasında Nepal halı türünün tarihine bakacak olursak, Tibet kültürü ile dokunmuş olan, özellikli coğrafik bölgede tarihi çevresiyle şekil bulan nepal el dokuma halı görülmektedir. Tibet halkının 2000 sene öncesi sadece hususi kullanımı için yatak ve eğer bezi, içeriden ısıtma toprak yatak, meditasyon paspas, nepal halı dokuması 1960 senesinden başlayarak bir çok girişimcinin Nepal’e gitmesiyle nepal halı dokuması işinin Nepal’e geçmesi ve ardında nepal halı kullanım çoğaldığı günümüze kadar gelmiştir.

Artık el dokuma nepal halıda görünmemiş bir tarzla dokuma yapılan nepal halı, tibet koyun türünün kalın, uzun elastik ve parlaksı tüyleriyle eğirtilerek dokuma yapılır. Nepal halı türüne renklendirme için özel bitki cinsleri uygulanarak yapımı için diğer çeşit halılara göre dahada canlı ve doğal bir görüntüsü ile çevre ve insan dostudur.

Nepal Halı Yıkama : El dokuma Nepal halı yıkama işlemi en zor halı türlerinden’dir. Eğer nepal halı alacaksanız onu kirletmemelisiniz. Nepal halı cinsinde çay lekesi çıkmamaktadır. Diğer leke çeşitleride çıkması bayağı bir zordur. Saf koyun tüyü olmasından ötürü leke çıkartıcı uygulamalarında renk bozulma yaşanabiliyor. Eğer halınıza çay döküldüyse üzerine bolca su dökün hemen Batıkent halı yıkama merkezimizi arayın bizim yıkama tekniklerimiz daha gelişmiş olduğundan dahada iyi bir yıkama yapabiliriz. Yinede söylüyoruzki Nepal halı yıkama işleminde  leke çıkartma garantisi vermiyoruz.

News Reporter
Hemen Ara