Batıkent Halı Yıkama

BATIKENT HALI YIKAMA iŞLEMİ : Halı yıkama merkezimiz olan Batıkent halı yıkama hijyenik koşullarda tam otomatik sistemle halı yıkama işlemi gerçekleştirmektedir. Halı yıkama işleminde halı yıkama tesisinde hijyen aranıyorsa tam otomatik sistemle halı yıkama işleminden geçmesi gerekir. Halı yıkama işleminde otomatik sistemle halı yıkama işlemi yapmayan firmalarda bulunmaktadır. Bu firmalarda halı yıkama işlemini yerde bir düz zemin üzerine halıyı serer, sonrasında ıslama işlemini yapar ve el fırçalı makina ile yani mach diye adlandırılan el makinası ile halı yıkama işlemini yapmaktadırlar. Aslında bakılacak olursa bu sistemle yıkama işlemi halının kir ve leke çıkarma işleminde etkili olduğu bilinmektedir. Ama yıkama koşullarında hijyenden bayağı bir yoksunluk yaşanmaktadır. Halı yıkama tesisinde müşterilerin halı yıkatma işlemindeki amaç  sadece halının temizliği değildir. Halının temizliği kadarda hijyenik ve temiz olmasıdır. Halı yıkama tesisine halı girince aşama aşama hijyenik koşullardan geçmesi gerekmektedir. Fabrikamızda ve firmamızda yapılan işlemleri size aşama aşama anlatacağız. Öncelikle size evlere sunmuş olduğumuz Koltuk yıkama işleminden bahsedeceğiz. Daha sonrasın Batıkent halı yıkama fabrikasında halı yıkama aşamalarından bahsedeceğiz.

Batıkent koltuk yıkama
Batıkent koltuk yıkama

BATIKENT KOLTUK YIKAMA İŞLEMİ : Batıkent Koltuk Yıkama İşlemi : Batıkent ve tüm Ankara genelinde koltuk yıkama hizmetini sunmaktayız. Koltuk yıkama işlemimizin işleyişi şu şekildedir. Öncelikle sizden gelecek koltuk yıkama işlemi talebi ile sizin uygunluğuna ve bizim ekiplerimizin randevu boşluğuna göre size yıkama işlemi için gün verilir. Verilen gün ve zaman diliminde adresinizde olunur. Adresinize gelinerek yıkama işlemine başlanılır. Yıkama işleminde yıkanacak koltuk v.b. ürününüz hazırlanan koltuk şampuanlı su ile ıslatılır. Islatılma işlemindeki amaç kirlerin yumuşaması ve daha kolay çıkmasına yardımcı olmaktadır. Daha sonrasında yıkama işlemi başlar. Yıkama işlemi endüstriyel tipte yüksek emiş gücüne sahip 3 motorlu koltuk yıkama makinası ile yapılmaktadır. Makina çalışma sistemi su püskürtme sistemi ve aynı zamanda emme sistemi ile yıkama işlemi yapmaktadır. En son olarak Batıkent koltuk yıkama ekipleri yıkama işlemi yapılan koltuğu emme yaparak üzerinde bulunan tüm suyu çektirirler. Suyu çektirilen koltuk kurumaya bırakılır.  Kuruma işlemi kış aylarında en fazla 24 saat’de tamamlanmaktadır. Tabiki yaz aylarında 3 saat’e kadar bu süre düşmektedir.

Batıkent halı yıkama halı sıkma makinesi
Batıkent halı yıkama halı sıkma makinesi

 Batıkent Halı Yıkama Sıkma İşlemi : Halı yıkama işleminde Batıkent halı yıkama otomatik halı yıkama makinasından çıkan halı, halı sıkma makinası atılır. Buradaki amaç yıkanan halı tamamen içerisinde su kalmayacak hale gelerek kuruma aşamasını hızlandırmaktadır. İkinci amaç ise suyun hızlı bir şekilde atılması ile halı hem daha iyi durulanır. Birde kirlerden tamamen arınmaktadır. Halı sıkma makinası çalışma sistemi bildiğiniz üzere evde kullanmış olduğunuz çamaşır yıkama makinasının sıkma sistemi ile aynı sistemle çalışmaktadır. Aynı çamaşır makinası gibi içerisinde tambur bulunmaktadır. Çamaşır makinası sıkma işlemine geçtiğnde nasıl suyu atıp kuru hale getiriyorsa halı sıkma makinasıda aynı şekilde çıkmaktadır. Yan tarafda resimde görüldüğü gibi halı rulo şekliyle makinaya atılır. Halı makinaya dönüş şekline göre atılır. Makina çalıştırılır ve içerisinde bulunan kir ve sulardan tamamen arınmış olmaktadır. Bu sıkma sistemini %80 tüm halı yıkama firmaları kullanmaktadır. Halı yıkama şirketi için önemi halının hızlı kurumasına yardımcı olduğundan büyük bir önem taşımaktadır.

kapalı alan halı kurutma

Batıkent Halı Yıkama Kurutma Sistemi : Batıkent halı yıkama merkezimizde halı kapalı alan kurutma sistemi ile halı kuruma yapılmaktadır. Halı yıkama ve sıkma sonrası resimde görüldüğü gibi halı üzerinde bulunan nemin atılması için askılara asılır. Yaz aylarında bir gün süre ile kış aylarında nem yoğunlu fazla olma sebiyle üç gün süre ile halı askıda bekleyerek nemin atılarak kuruması sağlanır. Kapalı alan kuruma sisteminin birçok nedenleri bulunmaktadır. Batıkent halı yıkama şirketi öncelikle halının yıkama ve kuruma aşamalarında tek hedefi hijyenik koşullardan geçerek halı yıkama işlemini tamamlama isteğinden dolayı kapalı alan kurutmayı tercih etmiştir. Birde kapalı alan kurutma sisteminin faydası malum kış aylarında yağmur ve kar v.b. doğal olaylar olmaktadır. Bu tip durumlara karşı kapalı aln koruyucu bir etken taşımaktadır. Unutmayalımki birde yazın kavuruu sıcağı halıyı çok kısa sürede kurutduğu hepimizce bilinir. Ama bu işde bununda zararlarıda bulunmaktadır. Özellikle el dokuma ve yün halılarda direk güneşin etkisinde kalacak alana asıldığında halının renk solma ve bozulma gibi sıkıntılar yaşanabilir. Batıkent halı yıkama merkezi işinde profesyonelce çalışır. İşini bilir müşterlerini mağdur etmez.

Halılar poşette kalmasın
Halılar poşette kalmasın

Batıkent Halı Yıkama Sonrası Kontrol :  Halı yıkama merkezimizde halı yıkama ve kuruma sonrası halı kontrol edilmektedir. Halı yıkama işleminde otomatik yıkama sistemi ile çalışan firmalarda halının lekesinin çıkıp çıkmadığını görmek münkün değildir. Ama halı yıkama ve kuruma sonrası halıyı kontrol etmek en mantıklı işlem olacakdır. Birde halı yıkama sonrası bazı lekeler halı ıslakken belli olmamaktadır. Bunun için en iyisi halı kuruduktan sonra kontrol edilmesi en mantıklı olacaktır. Batıkent halı yıkama fabrikası her halıyı tek tek kontrolünü yaparak müşteri memnuniyetini kazanmayı hedeflemiştir. Yapılan kontrol aşamasında tekrar yıkama ile çıkmayacak lekelere leke çözücü ile müdahale edilerek lekenin çıkarılmasına çalışılır. Eğer leke yıkama ile çıkabilecekse tekrardan yıkama işlemine tabi tutularak Batıkent halı yıkama fabrikası yıkama işlemine tabi tutulur. Bilinizki Batıkent halı yıkama şirketi sizin ve sevdikleriniz için en iyisini yapmakta ve yapmaya çalışmaktadır. Artık bu hizmetlerimizden yaralanmak için sizin en yakınınızda bulunan Batıkent halı yıkama firması tercihiniz en doğru karar olacaktır. http://www.batikenthalikoltukyikama.com web adresimiz size her konuda yardımcı olacaktır.

News Reporter
Hemen Ara